A pályázat célja
A társasházak/lakásszövetkezetek szűkebb környezetének minőségi korszerűsítése, szépítése, rendezettebbé tétele, a közösségi élet kialakításának, fenntartásának támogatása, a lakóépületek és a lakók biztonságát szolgáló fejlesztések támogatása és ezeken keresztül a közösségi kezdeményezések ösztönzése.
A pályázók köre
A pályázaton bármely társasház és lakásszövetkezet részt vehet. A díjazásban részesülő társasháznak/lakásszövetkezetnek a díj átvételekor rendelkeznie kell bankunknál társasházi pénzforgalmi bankszámlaszerződéssel. A bankunknál társasházi pénzforgalmi bankszámlaszerződéssel nem rendelkező társasházak/lakásszövetkezetek számlanyitási akció keretében 6 havi számlavezetési díj elengedése mellett nyithatnak bankszámlát.
Pályázati díj és kategóriák
A pályázati díj formája vissza nem térítendő támogatás. Pályázatot a pályázati céloknak megfelelő feladatokra az alábbi kategóriákban lehet benyújtani:
- I. kategória: Ezermester
Ezen kategória a társasház vagy lakásszövetkezet üzemeltetésének hatékonyságát támogató pályázatokat foglalja magában. Ide tartozik többek között a szigetelési, korszerűsítési, felújítási és építési munkálatok, valamint a környezettudatos életvitellel kapcsolatos beruházások (például a szelektív hulladékgyűjtés, tárolás, lakossági sütőolaj és zsiradék hulladék elkülönített gyűjtésének megoldása) is. De ebben a kategóriában találhatóak az adminisztráció fejlesztésével kapcsolatos beruházások, amelyek a ház műszaki üzemeltetését, energiahatékonyságát, pénzügyi és egyéb ügyviteli folyamatait hivatottak támogatni (például az intelligens és informatikai eszközök, társasházi ügyviteli szoftverek beszerzése). Mindezek mellett ez a kategória magában foglalja az energiahatékonysági felújítások, beruházások (például megújuló energetikai eszközök telepítése, fűtési- és melegvíz-rendszerek korszerűsítése); szerkezeti elemek karbantartási munkálatait is. Ide a társasházak vagy lakásszövetkezetek és a lakók biztonságát, védelmét szolgáló fejlesztéseket célzó pályázatok tartoznak. Magában foglalja többek között a lépcsőházak és lépcsők balesetmentesítését, az épületek akadálymentesítését, a lakóházhoz tartozó helyiségek és külső telekrészek tűz-, vagyon és egyéb irányú védelmét; illetve a gyermekek és idősek biztonságos közlekedését segítő beruházásokat (például védelmet, biztonságot növelő berendezések - digitális kaputelefon rendszerek, világítás, mozgásérzékelők, kamerarendszerek - kiépítése, felszerelése, korszerűsítése) is.
- II. kategória: Biztonság
Ide a társasházak vagy lakásszövetkezetek és a lakók biztonságát, védelmét szolgáló fejlesztéseket célzó pályázatok tartoznak. Magában foglalja többek között a lépcsőházak és lépcsők balesetmentesítését, az épületek akadálymentesítését, a lakóházhoz tartozó helyiségek és külső telekrészek tűz-, vagyon és egyéb irányú védelmét; illetve a gyermekek és idősek biztonságos közlekedését segítő beruházásokat (például védelmet, biztonságot növelő berendezések - digitális kaputelefon rendszerek, világítás, mozgásérzékelők, kamerarendszerek - kiépítése, felszerelése, korszerűsítése) is.
- III. kategória: Közösségépítés
Ez a kategória a társasház vagy lakásszövetkezet minden tagja által igénybe vehető, közös helyiségeket (klubszoba, edzőterem) fedi le. Az ezen kategóriában előforduló leggyakoribb pályázati célok a közös használatú szabadtéri területek fejlesztése (kerti sütő-főző hely, pihenőhely, parkosítás, kertépítés, dísznövények telepítése, gyepesítés stb.); biciklitároló kialakítása, felújítása. Ebben a kategóriában pályázhatnak továbbá akkor is, ha a gyermekek életterének minőségi javítása a céljuk, vagy pedig a felnőtt szabadidős területek és gyermek játszóhelyek kialakítása, felújítása, EU-szabvány szerinti átalakítása.
- IV. kategória: 10 éves jubileumi különdíj
A 10 éves jubileum alkalmával a fenti három kategórián kívül eső bármely olyan megoldás beadható a Jubileumi különdíj kategórián belül, ami a lakóközösség mindennapjait, a társasház körülményeit javítja. A társasház lakóinak leginkább megfelelő célokat foglalja magában, például ha a garázsban minden gépkocsi beállóhoz elektromos töltési lehetőséget szeretnének; esetleg a lakásokba távolról, online leolvasható mérőórákat kívánnak beüzemeltetni; vagy a közösségi tereken, lobbyban, tetőteraszon ingyenes és biztonságos wifi szolgáltatás kiépíttetése a cél.
Díjazás:
A pályázat a fenti kategóriák mindegyikében külön első, második, harmadik, negyedik és ötödik helyezettet hirdet:
- I. helyezés: 1 800 000 Ft (bruttó támogatási összeg) - kategóriánként
- II. helyezés: 1 400 000 Ft (bruttó támogatási összeg) - kategóriánként
- III. helyezés: 1 000 000 Ft bruttó támogatási összeg) - kategóriánként
- IV. helyezés: 500 000 Ft (bruttó támogatási összeg) - kategóriánként
- V. helyezés: 300 000 Ft (bruttó támogatási összeg) - kategóriánként
További nyeremények:
- Az első 500, teljes körű pályázati anyagot benyújtó induló a Társasházi Háztartás (THT) szaklap egy éves előfizetését kapja.
- A nyertes társasház/lakásszövetkezet pályázatának benyújtója pedig 100 000 forint értékű ajándékutalvánnyal kerül jutalmazásra.